Zakończenie badania dla Dyrekcji Generalnej ds. Badań Naukowych i Innowacji (2018-03-14)

Z przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy realizację "Badania dotyczącego wspierania mobilności pracowników pomiędzy sektorem nauki a sektorem prywatnym na poziomie europejskim". Projekt był realizowany na zlecenie Dyrekcji Generalnej ds. Badań Naukowych i Innowacji i wdrożony przez EPRD, które pełniło rolę lidera, z pracownikami firmy zaangażowanym jako kluczowi eksperci. Zamawiający wyraził zadowolenie z wyników, podkreślając, że zlecenie wymagało wielu prac kontekstowych obejmujących duży obszar geograficzny (28 państw członkowskich UE i 23 kraje stowarzyszone z programem "Horyzont 2020" i głównymi konkurentami Europy).

Zakres tematyczny badania obejmował mobilność naukowców między środowiskiem akademickim, oraz sektorem prywatnym, publicznym i pozarządowym. Zespół naukowców zidentyfikował krajowe przykłady formalnych i nieformalnych programów mobilności oraz dokonał przeglądu istniejącego programowego i finansowego wsparcia UE na rzecz mobilności międzysektorowej. Opracowano pięć porównawczych studiów przypadku prezentujących przykłady różnych form mobilności międzysektorowej i dobrych praktyk. Przeprowadzono również studium wykonalności zakresu dalszej interwencji UE w tym obszarze.

Raport końcowy został opublikowany na stronie internetowej Euraxess

     


Uwaga! Strona używa ciasteczek (cookies). Niezbędne są one do prawidłowego funkcjonowania witryny, pozwalają na poruszanie się po niej oraz używanie jej elementów. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Państwa przeglądarki. Jeśli chcą Państwo, można zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.